יוגה לילדים

יוגה לילדים משנה חיים

יוגה אינה למבוגרים בלבד. יותר ויותר מסגרות מתחילות להציע יוגה לילדים וזאת בשל העובדה שיוגה טומנת בחובה תועלות רבות ומקנה לילדים יכולות וכישורים שעשויים לעזור להם להצליח במסגרות שונות בחיים.

7 תועלות עיקריות לתרגול יוגה לילדים

הפחתת חרדה
במהלך תרגול יוגה הילדים לומדים לווסת את המתח ולהפחית חרדה באמצעות טכניקות שונות של נשימה. הילדים מסוגלים ליישם טכניקות אלו במהלך היומיום בגן, בבית הספר, בבית עם ההורים או במסגרת חברתית.

ויסות רגשי

היוגה עוזרת לילדים להיות נוכחים ולהיות מודעים לרגשות העולים בתוכם ויחד עם זאת מלמדת טכניקות הרגעה ולפעול פחות מתוך אינסטינקטיביות.

פיתוח הערכה עצמית
תרגול תנוחות מאתגרות תוך שילוב שיווי משקל וגמישות מחזקות את תחושת המסוגלות והדימוי העצמי של הילדים.

מודעות לגוף
באמצעות תרגול יוגה הילדים לומדים להכיר את גופם ואת אופן התנועה של האיברים השונים. הילדים לומדים שיש בידיהם מכשיר שהוא הגוף שלהם והם לומדים להפעיל את הגוף באמצעות המיינד.

שיפור ריכוז וזיכרון
תנועות ותנוחות מסוימות בתרגול היוגה דורשות מהילדים להתרכז ולהיזכר כיצד לבצע אותן ובכך משפרות את יכולת הריכוז והזיכרון. יכולות אלו משפרות את יכולת הלמידה ומשרתות את הילדים בביצוע משימות אחרות בבית הספר, בבית או בכל מסגרת אחרת ביומיום.

חוזק וגמישות
היוגה מחזקת את הגוף המתפתח של הילדים ומשפרת את הגמישות ובכך מקטינה את הסיכוי לפציעות.

משמעת עצמית
היוגה מלמדת את הילדים משמעת עצמית כשהם נדרשים להתרכז במשימה ולדייק בתנוחה. היוגה מספקת דרכים לנקות ולייצב את המיינד או לשחרר פיזית באופן בריא את הגוף במידה והם מרגישים צורך לכך.

 

בנוסף לתועלות העיקריות שפורטו לעיל תרגול יוגה משלב הנאה וכיף. הילדים לומדים להנות מתנועה ומנשימה נכונה וכן נהנים מפעילות שמחזקת את הקשרים החברתיים עם ילדים אחרים.

 

לצפיה במערכת השיעורים של הסטודיו כולל שיעורי יוגה לילדים בסטודיו SOYOGA הקליקו על הקישור הבא.

או צרו קשר באמצעות טופס צור קשר.

יוגה לילדים SOYOGA נתניה