7 סיבות טובות לתרגל יוגה

20190616_100205

כאשר מתמסרים לתרגול יוגה ומתמידים בו לאורך זמן נהנים מהתועלות והשפעותיו הרבות על הגוף, הנפש והמיינד.

נשימה

כשמגיעים למרחב התרגול ומתרגלים נשימות אנחנו פתאם מבינים באיזו מידה אנו שוכחים לנשום כראוי ביומיום בעקבות לחצים והעשיה האינטנסיבית. למצב הרגשי והמנטלי בו אנחנו נתונים יש השפעה על דפוס הנשימה. כשאנחנו משנים באופן יזום את  דפוס הנשימה אנו משפיעים בכיוון ההפוך. התרגול מגביר את המודעות שלנו לנשימה ואת היכולת לשלוט בה ולהשפיע על המצב הרגשי והמנטלי בו אנו נתונים.

תשומת לב להווה

רוב בני אדם חיים את חייהם על פי העבר, חושבים על העתיד או תקועים בצפיה במסכים בחייהם של אחרים. במהלך תרגול יוגה מנתקים את העיסוק במתרחש בסביבה החיצונית ומעבירים את תשומת הלב פנימה למתרחש בגוף הפיזי ובהכרה. התרגול מגביר את הערות למתרחש אצלנו ואיתנו בהווה.

פחות מתח, יותר רוגע

התרגול משקיט את התנועתיות הרבה במיינד בשל המחשבות הרבות המתרוצצות בו ומאפשר שחרור של מתח ואנרגיה עודפת מהגוף. כתוצאה, התרגול מקטין את אי השקט ומחזיר את הגוף והמיינד לאיזון ולתחושת רוגע.

שינה טובה יותר

יוגה מקטינה את רמת המתח והלחץ ובכך משפרת את איכות השינה. כשישנים טוב יותר מתוחים פחות וכך חוזר חלילה. אלו הסובלים מנדודי שינה ימצאו שהיוגה משפרת את איכות חייהם באופן משמעותי.

חיזוק הגוף

תרגול יוגה מוביל לחיזוק שרירי הגוף באמצעות שילוב של החזקה סטטית עם תנועה דינמית. בתרגול עובדים עם משקל הגוף ותמיכה שלו בעזרת אזורים שונים של הגוף. התרגול נעשה מתוך הבנה ברורה של מטרת הפעולה.

שיפור תנועתיות וגמישות

חוסר תנועה של איבר מוביל להתקבעות ולהתנוונות. באמצעות תרגול יוגה אנו מכניסים תנועה למפרקים, מאריכים את השרירים וזאת במטרה לשמור על תפקודם ועל היכולת לבצע בצורה נוחה וללא מאמץ את אותן פעולות שלשם כך יועדו.

שיפור תפקוד המערכות בגוף